Trajner për kontrollin e korsesë për belin e femrave Firm Cincher Control

● Veshjet/korsetë e belit me kontroll ultra të fortë janë projektuar për të ofruar mbështetje dhe lëmim të gjithanshëm, duke krijuar një pamje si orë rëre të kthesave nën veshjen tuaj.Ofron fleksibilitet në mënyrën se si e vishni, qoftë si formësues beli apo korse, ju mund të zgjidhni stilin që ju përshtatet më shumë.

● Kjo veshje ka një skelet fleksibël për t'u siguruar që të qëndrojë në vend pavarësisht se si e vishni.Kjo ju jep besim gjatë gjithë ditës, duke e ditur se nuk do të lëvizë apo lëvizë.

● Kjo veshje ka një pëlhurë Cool Comfort që largon lagështinë për t'ju mbajtur të freskët dhe të thatë gjatë gjithë ditës.Kjo është veçanërisht e dobishme gjatë motit të nxehtë ose aktivitetit të fuqishëm fizik.

● Mbyllja në qendër me grep dhe sy e bën të lehtë vendosjen dhe heqjen e formësuesit/korsesë së belit, duke ofruar komoditet dhe efikasitet.

● Veshjet e formës jo vetëm që ofrojnë funksionalitet, por edhe një ndjesi të butë dhe luksoze kundër lëkurës.Pëlhura me mikrofibër jacquard me lule është jo vetëm e lëmuar, por edhe vizualisht e këndshme kur vishet si korse.

● Kjo veshje e formës së belit/korse është bërë nga një përzierje premium najloni dhe material elastik që kombinon forcën dhe fleksibilitetin për formësimin efektiv të formës dhe rehati.

● Në përgjithësi, ky formësues/korse i gjithanshëm dhe i mirë-projektuar i belit kombinon veçori të ndryshme për të siguruar kontroll të fortë, lehtësi në përdorim, rehati dhe një pamje tërheqëse vizualisht.


 • Produkt:Korse për bel për femra
 • Materiali:Latex / Pambuk / Spandex / Dantella
 • Ngjyrë:E zezë, bezhë, rozë, vjollcë ose me porosi
 • Madhësia:XS~6XL ose Madhësi të personalizuara
 • Veçori:Stërvitje, dobësim trupi, kontroll barku, mbështjellje barku,
 • Veçori:Frymëzues, i fortë, elastik, i rregullueshëm, i lëmuar dhe i butë
 • Detajet e produktit

  Etiketat e produktit

  Detajet

  Trajner për femra

  Formësimi i figurës së orës së rërës.

  Dizajn me gërshetim me rrjetë me frymëmarrje, Shtrëngoni belin dhe barkun.

  I përshtatshëm për entuziastët e fitnesit, formësimin e belit, formësimin e trupit, brezin sportiv, rikuperimin pas lindjes, belin më të hollë për gratë, korsetë bustier, kifoza, brinjët valgus, modele.

  D3
  D4

  Pëlhurë latex miqësore me mjedisin, e përshtatshme dhe delikate.

  100% latex natyral, erë jo irrituese, miqësore ndaj lëkurës dhe trupit.Pambuku+Spandex i brendshëm i përshtatet më mirë lëkurës dhe qëndron i thatë gjatë gjithë kohës..

  Pëlhurë latex miqësore me mjedisin, e përshtatshme dhe delikate.

  100% latex natyral, erë jo irrituese, miqësore ndaj lëkurës dhe trupit.Pambuku+Spandex i brendshëm i përshtatet më mirë lëkurës dhe qëndron i thatë gjatë gjithë kohës..

  D1
  D2

  Tre grepa për të rregulluar shtrëngimin

  Sytë me grepa janë të përforcuara me qepje horizontale dhe vertikale dhe përdoret një material tekstili i butë për të shmangur shtypjen e lëkurës.

  Këtu është korseja e veshjeve të formës, e cila është e dizajnuar me opsione veshjeje.Cincher i belit me kontroll ultra të fortë mund të vishet si një stërvitës i fuqishëm i belit për të mbajtur dhe formësuar mesin tuaj nga vija e sytjena deri tek ijet ose si një bluzë korseje e bukur dhe seksi.Ky stërvitës që thith belin është krijuar me kocka fleksibël për rehati dhe besim të qëndrueshëm në vend, duke zbutur dhe skalitur belin tuaj për një pamje të hijshme dhe me orë rëre.Do t'ju pëlqejë pamja dhe ndjesia e pëlhurës së butë me mikrofibër xhakard me lule, e cila ndihet e lëmuar ndaj lëkurës dhe është bërë për t'u parë kur vishet si korse.Plus, ky formues beli me kontroll ultra të fortë ka një mbyllje me grep dhe sy në pjesën e përparme qendrore për ndezje dhe fikje të lehtë.Kjo korse e konvertueshme e belit është bërë me pëlhurë të ftohtë që largon lagështinë për t'ju mbajtur të freskët dhe të thatë gjatë gjithë ditës.Merrni pamjen që dëshironi me këtë formësues të belit dhe korse të fuqishme dhe të rehatshme me kontroll ultra të fortë.

  Shqyrtimet e klientëve

  RV

  Pse keni skuqje?

  Ky është trajneri im i parë i belit, dhe si i tillë më mungon asgjë për ta krahasuar, por kjo ka qenë një përshtatje shumë e mirë deri më tani.Kam matur një bel 33" dhe kam marrë madhësinë XL - ishte zgjedhja e duhur! Grafiku i përmasave është i mirë, por përvoja ime anekdotike më bën të besoj se duhet të zgjidhni çfarëdo madhësie që është rreth një inç më e vogël se matja juaj aktuale për të siguruar ju mund të merrni vlerën më të madhe për blerjen tuaj.

  e lehtë por e qëndrueshme!

  Më pëlqen.Përshtatet mirë me madhësinë dhe vjen me një zgjatues, por kocka duket se lëshon një tingull kërcitës kur lëviz, gjë që më shqetëson disi, por ky nuk është problem lol shpresojmë se do të konsumohet dhe do të largohet.

  nuk është aq cilësor sa ai latex ngjyrë bezhë/lakuriq, por gjithsesi ndihet mjaft i qëndrueshëm.Mendoj se lateksi nuk është aq i trashë, ka më shumë një ndjesi pëlhure sesa gome, gjë që është e mirë në një farë mënyre sepse do të ishte më mirë kur vishej me veshje të ngushta nën lëkurë.

  Të veshësh këtë korse duket sikur ke humbur 8-10 kilogramë!

  Djali im më i madh po martohej dhe kishte nevojë për një fustan zyrtar "Nëna e dhëndrit".Me kalimin e moshës, kam shtuar pak peshë gjatë rrugës.Sigurisht që nuk doja të dukesha e shëndoshë në të gjitha fotot e dasmës, kështu që mendova të veshja një korse si zgjidhjen time.

  Nuk isha i sigurt për këtë, por ishte një shpëtim i jetës!!!Në fillim mendova, në asnjë mënyrë nuk do ta vesh këtë!Jepini një shans megjithatë..... çfarëdo madhësie që blini, filloni me rreshtin e fundit të grepit dhe syve.Vishni atë nëpër shtëpi për rreth tridhjetë minuta dhe më pas kaloni në rreshtin tjetër të kapëseve.Përfundova duke lëvizur mbi pesë rreshta kapëse.Eshtë e panevojshme të thuhet se fotot dolën të shkëlqyera dhe unë nuk u shfaqa mbipeshë dhe asgjë nuk po fryhej!!!Një domosdoshmëri definitive për të fshehur 10-15 paund mjaft shpejt!

  Absolutisht DASHURI!

  Ky trajner i belit është më i miri!Më parë kam blerë një të ngjashme me këtë në një faqe tjetër me pothuajse 3 herë këtë çmim.Më duhej një më i vogël, por nuk doja ta paguaja përsëri atë çmim, kështu që bëra kërkimin tim dhe pas shumë orësh kërkimi në faqe të ndryshme, duke krahasuar çmimet dhe duke lexuar komente;Vendosa ta provoj këtë.Jam shumë i lumtur që bëra sepse është bërë nga materiali me cilësi të lartë që mund ta ndjeni dhe më pëlqen.Do të më porosis madhësinë tjetër më të vogël që të jem gati.Me këtë çmim nuk mund të gaboni!

  Pyetjet e shpeshta

  Pyetjet e bëra më të shpeshta në lidhje me korsetë e belit

  1. A mund të përdor korsenë e belit për të formuar trupin tim pas humbjes së peshës?

  Po, shtrënguesit e belit ndihmojnë në arritjen e një bel të përcaktuar pas humbjes së peshës.Ato ofrojnë mbështetje dhe ngjeshje në pjesën e mesme, duke ndihmuar në formësimin e trupit dhe rritjen e kthesave.

  2. A mund të rregullohet korseja e belit?

  Po, shumë bel kanë mbyllje të rregullueshme si grepa ose Velcro.Këto veçori të rregullueshme lejojnë një përshtatje të personalizuar dhe të rehatshme që përshtat ndryshimet në formën dhe madhësinë e trupit.

  3. Sa kohë mund të mbaj trajnuesin e belit në ditë?

  Rekomandohet të filloni të vishni thithkën e belit me një kohëzgjatje më të shkurtër dhe gradualisht të rrisni kohëzgjatjen ndërsa trupi përshtatet.Shumica e ekspertëve rekomandojnë mbajtjen e brezit deri në 8 orë në ditë.

  4. A janë rripat e korsetit të belit të përshtatshëm për të gjithë?

  Shtrënguesit e belit zakonisht janë të dizajnuara për t'iu përshtatur një larmie formave dhe madhësive të trupit.Megjithatë, individët me kushte të caktuara mjekësore, të tilla si refluksi acid ose hernie, duhet të konsultohen me një profesionist të kujdesit shëndetësor përpara se të përdorin një shtrëngues beli.

  5. A do ta irritojë lëkurën rripi i trajnerit të belit?

  Disa njerëz mund të pësojnë acarim ose skuqje të lëkurës ndërsa mbajnë brez, veçanërisht nëse lëkura e tyre është e ndjeshme.Rekomandohet të provoni materiale apo marka të ndryshme për të gjetur atë që i përshtatet lëkurës tuaj.


 • E mëparshme:
 • Tjetër: